Valsts prezidents RAIMONDS VĒJONIS:
«Esam posmā pirms Varšavas samita, kur daudz runāsim par drošības apstākļiem NATO dalībvalstīs. Tiek plānots, ka Latvijā un Baltijas valstīs papildus varētu tikt izvietoti militārie spēki. Kāpēc? Laiks rit, mēs visi gaidām, ka situācija Ukrainā stabilizēsies, bet tas tomēr nenotiek. Viens no iemesliem ir Krievijas neadekvātā rīcība Ukrainā un arī aktivitātes Baltijas valstu pierobežā. Tās satrauc Baltijas valstu vadītājus, tāpēc mums ir būtiski, lai draugi un sabiedrotie būtu šeit, lai varētu justies droši, vēl drošāk. Mums, protams, jāizpilda arī savi mājasdarbi: jāpilnveido bruņotie spēki, jāstiprina zemessardze, jaunsardze, un reizē tas nozīmē stiprināt patriotismu. Lai vai kā, bet mums vienmēr pašiem ir jābūt gataviem aizstāvēt savu valsti, tad arī varēsim lūgt palīdzību partneriem.