Jāatgādina, ka Kaljulaida uz Maskavu devās nevis pēc Krievijas puses ielūguma, bet gan lai atklātu Igaunijas vēstniecības Krievijas galvaspilsētā atjaunoto ēku. Pie viena tieši Igaunijas puse izteica vēlmi noorganizēt abu prezidentu tikšanos, un šī vēlme tika sadzirdēta. Ar kādiem kopīgiem paziņojumiem vai parakstītiem līgumiem tikšanās gan nevainagojās, taču tas jebkurā gadījumā bija, lai vai kāds, taču dialogs.
Kaljulaidas uzprasīšanos ciemos tikmēr gana asi kritizēja kā virkne Igaunijas politiķu, tā pat Lietuvas ārlietu ministrs, kuram bija pretenzijas pret to, ka kaimiņvalsts vadītāja uz Krieviju devusies, iepriekš nesaskaņojot savus plānus ar Baltijas kaimiņiem.