Politiskie komentētāji uzsver, ka milzīgas kļūdas pirmajā gadā nav pieļautas, turklāt izpildīts viens no galvenajiem solījumiem – necelt nodokļus. Protams, bijuši neizpildīti solījumi, bet kur nu bez tiem.
Vienlaikus praktiski visi finanšu jomas speciālisti atzīst, ka nodokļu sistēmas reforma būs nepieciešama. Jo naudu vajag medicīnai, izglītībai, valsts aizsardzībai, pensionāriem. Šo sarakstu varētu turpināt līdz bezgalībai. Nodokļus varētu nepalielināt, ja būtiski palielinātos rūpniecība. Nebūsim naivi, dažu gadu laikā neatjaunosim to, ko «salaidām dēlī» privatizācijas gados. Vai to izdarīja apzināti vai nezināšanas dēļ, īsti neņemos spriest. Varētu mēģināt veiksmīgāk iekasēt esošos nodokļus, bet arī šajā jomā diezin kā neveicas. Piedevām nebūs plānoto ieņēmumu no ostām un dzelzceļa, jo arī šo jomu mazie «keizariņi» iedomājās, ka mūžam varēs saimniekot kā divdesmit gadus iepriekš.
Daži ieteikumi budžeta ieņēmumu palielināšanai…
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.