Tirgotāji, protams, priecīgi berzē rokas un – inflācijai piepalīdzot – rēķina sev jaunus peļņas rekordus. Taču daudz nerauksim degunus un nepukosimies par Ziemsvētku komercializāciju! Ne jau viņi – kaut, protams, no sirds cenšas mums izvilināt naudu – ir padarījuši dāvināšanu un apdāvināšanos par neizbēgamu svētvakara (citās zemēs – svētku rīta) sastāvdaļu.
Pie vainas diez vai būs arī mūžīgās «pareizās svinēšanas» bildītes dāmu žurnālos (vai ainas no jūtelīgām televizora filmām), kurās zem pārpušķotas egles guļ krāšņi sasaiņotu dāvanu uzkalniņš.