Darba devēji saka, ka nevar atrast kārtīgus strādniekus, bet tie, kas meklē darbu, spriež, ka baidās. Baidās no netaisnības, no pazemošanas.
Rītdienas laikraksta numurā rakstīšu par kādu darba devēju Valkas novadā, kuru strādnieki slavē līdz zemei. Taču tieši šajā uzņēmumā radās iemesls šīm pārdomām. Kāda kundze, kas krietnos brieduma gados, teica: kā man gribētos, lai žurnālisti uzraksta, kas notiek ar cilvēkiem, kam garas stundas jāstrādā tirdzniecībā! Kāpēc cilvēki iedzīvojas veselības problēmās, tā sakot, uz nervu pamata? Kundze pat neuzsvēra, ka vajadzētu pētīt pārstrādāto un nesamaksāto stundu grafiku, bet tieši darba devēja, veikala vadītāja attieksmi.