Pēdējais gads tikmēr ir atklājis, ka Krievija ir autoritāra valsts, revizionistisks spēks un agresors.
Krievija nepārtraukti eskalē karu. Ar sistēmisku kara noziegumu pastrādāšanu pret Ukrainas cilviliedzīvotājiem, ar mobilizāciju, savu cilvēku sūtīšanu drošā nāvē, ar represijām pret saviem cilvēkiem, ar noziegumiem pret savu cilvēku prātiem no TV ekrāniem. Ar kara noziegumiem Bučā un citur. Ar kodolretoriku, kā arī ar nelegāliem tā dēvētajiem referendumiem okupētajās teritorijās.
Man nav šaubu, ka Ukrainai ir jāuzvar un Krievijai ir jāzaudē. Kā izskatīsies Krievijas zaudējums? Pirmkārt, tā ir Krievijas militāra sakāve un atgriešana zem starptautiskās sistēmas pamata kontroles mehānismiem. Otrkārt, tā ir Ukrainas teritoriālās integritātes atjaunošana tās starptautiski atzītajās robežās.