Tulkoju no krievu valodas, jo mana reiz apgūtā svešvaloda arī ir krievu valoda. Pati valoda jau jāliek mierā, jo tā nav vainīga, ka tajā runājošie ir sevi padarījuši par pasaules izraidītajiem.
Sibīrijas skaudro dzīvesstāstu, izsūtīto latviešu likteņstāstu dokumentāliste Dzintra Geka teikusi, ka Krievija bija normāla vien deviņdesmito gadu sākumā un «tas bija pavisam īss gaismas mirklis». Režisorei, kura stāstījusi par deportācijām un to sekām, jau pāris gadus ir liegts iebraukt Krievijā, bet sāpīgākais, ka Sibīrijas ciemos, kur reiz dzīvojuši izsūtītie, kur uz mūžiem būs viņu atdusas vietas, vietējos cilvēkus skaudri mainījis Kremļa režīms.