Diemžēl tiešām nekas šonedēļ nespēja manā prātā šo riebeklīgo sīkmaņu jezgu pārtrumpot – ne ļaunākā, ne labākā ziņā. Jā, pat ne «Latvijas dzelzceļa» traģiskais lēmums stabilizēt savu bilanci, atlaižot 1500 cilvēkus – iespējams, ceturto daļu no tā darbiniekiem*.
Tāpēc, ka KPV LV darbonīšu lielummānija – bet vēl vairāk tai veltītie koalīcijas partneru glaimi! – nepielūdzami uzrāda, cik lekni šajos «jaunās politikas un bezkompromisa tiesiskuma» laikos jau ir sazēlusi latviskā liekulība. Pārāk tālu ārpus jebkādām veselā saprāta robežām.
Tas, ka «vagoni» izdevīgā brīdī atbrīvojas no «lokomotīves», lai šeptētos uz savu roku, nav nekas jauns mūsu politikā. Pavisam pelnīts sods katram vadonim, kurš lasa sev līdzskrējējus pa grāvmalām. Pagājušajā gadu tūkstotī – 6. Saeimā (1995-1998) – bija tādi «gannusieši», kuri izlēma: politveikalus ar valdību viņi pratīs labāk slēgt bez sava labdara Joahima Zīgerista. Tāpat toreiz Ziedonim Čeveram vairs neatradās vieta paša konstruētajā «Saimniekā». Vēl diezgan nesen par ietekmīgu spēku tika turēti «olšteinieši».
Bija Saeimā suņu būda. Nu būs kaķu būda?
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.