«Liesmas» uzklausītā Valmieras vecāku pieredze diemžēl ir tāda, ka situācija ar speciālistu pieejamību nav vis uzlabojusies, bet ir pasliktinājusies. Tas nozīmē, ka ir MK noteikumi, kurus mierīgi var apiet, un par to nav nekas, pareizāk sakot, zobārstam ir pat mierīgāka dzīve, jo laikā, kamēr vajadzētu ķimerēties ap mazo pacientu, viņš var apkalpot pat divus pieaugušos un pelnīt.
Ja ir jomas, par kurām vēl spriežam — ir mums valstī maksas vai tomēr arī bezmaksas medicīna un nodokļu maksātāji ir vai nav atstāti pamuļķa lomā, par zobu labošanu droši var teikt, ka tas visiem sabiedrības slāņiem ir kļuvis par maksas pakalpojumu un arī tad nereti pieejams pēc vairākām nedēļām un mēnešiem.