Taču pēdējās nedēļās Latvijas Pasta vadības tuvākās nākotnes plāni krietni vien sašūmējuši sabiedrību. Ja īpaši nav jūtams satraukums pilsētnieku vidū, tad vērā ņemamus un loģiskus iebildumus no lauciniekiem izraisījusi vēlme Latvijā slēgt 105 pasta nodaļas no vispār esošām 176.
Par šo plānu atšķirīgi viedokļi satiksmes ministram Kasparam Briškenam, kura vadītā Satiksmes ministrija ir jumts valsts akciju sabiedrībai Latvijas Pasts, un šī uzņēmuma valdes priekšsēdētājai Beātei Krauzei-Čebotarei.
Ministrs uzskata, ka «pastam nav tikai mežonīgā kapitālisma funkcija – tikai maksimizēt savu peļņu. Pastam ir arī ļoti nozīmīga sociālā funkcija, kas saistīta ar pakalpojuma nepārtrauktību». Viņaprāt, Latvijas Pastam ir jāmodernizējas, kā arī kompānijai ir jāīsteno biznesa pieeja, bet to nevar darīt uz kritisku funkciju rēķina.