Mēs te visi esam diezgan mazi, tāpēc, lai dabūtu studēt tiešām motivētos matemātikā un fizikā, tas ir veids, kā mēs, augstskola, varētu sadarboties ar tehnikumiem, veidot šīs kopējās grupas, palīdzēt audzēkņiem šīs lietas mācīties. Patiesībā mēs jau esam pie tā diezgan tuvu, nezinu, vai paspēsim sagrupēties šajā pavasarī, taču tā ir ļoti reāla lieta.
Vēl viena mūsu iniciatīva, ko iesniedzām Valmieras pašvaldībai, ir aicinājums atrast iespēju stipendijām šiem motivētajiem, kuri darbojas STEM nozarēs. Te es domāju gan visu skolu tīklu, gan, iespējams, arī augstskolu. Arī tehnikumos ir vajadzīga kaut kāda piemaksa, ko valsts nevar iedot. Bet, ja Valmieras pašvaldība vai Vidzemes reģions atrastu iespēju materiāli balstīt tādu jauno speciālistu, tad tas būtu kaut kāds risinājums. Tagad Valmieras pašvaldība būvē īres namus, varbūt tur varētu piedāvāt dzīvokļus, nu, tādu sociālo paketi izveidot, kas motivē. Jo jauniem cilvēkiem ir interese par Vidzemes Augstskolu!