Lai ko un kā veiksmīgi darītu tuvākos un tālākos kaimiņos tepat Eiropā, (finanšu ministrs) Reirs&Co spītīgi turpina savu konsekvento ekonomikas apgrūtināšanas politiku! Iespējams, Latvija patlaban ir vienīgā valsts Eiropā, kura pandēmijas apstākļos palielinājusi nodokļus. Savā ziņā kopš 1. jūlija, kad tika ieviesta minimālā valsts sociālās apdrošināšanas iemaksa, zāģis ar valstisku sparu ir ielaists zarā, uz kura mēs visi kopā sēžam…
Un tas notiek laikā, kad citās valstīs paši savas tautsaimniecības atveseļošanai, lai šo procesu kaut kā vēl vairāk paātrinātu, uz laiku samazina, piemēram, pievienotās vērtības nodokļa likmes gan kopumā, gan atsevišķām nozarēm. Starp pozitīvajiem piemēriem te minama Beļģija, kur no 21% uz 6% samazināta PVN likme sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem. Tā Beļģijā būs vismaz līdz 30. septembrim, piedevām šajā valstī atmaksā PVN pēc pieprasījuma, sākot no 50 eiro (iepriekš zemākais slieksnis bija 245 eiro). Vācijā kopējā PVN likme samazināta no 19% uz 16%, kamēr samazinātā PVN likme – arī ar kritumu no 7% uz 5% – līdz pat 2022. gada 31. decembrim tiks piemērota sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem. Varam atrunāties, ka tās, lūk, bagātās Eiropas valstis, taču tad Reiram&Co vajadzētu paraudzīties tepat pāri Latvijas dienvidu robežai uz kaimiņieni Baltijā Lietuvu, kur viesmīlības, sporta un kultūras pakalpojumiem PVN likme samazināta no 21% uz 9%! Un tā pie broļukiem būs līdz pat 2022. gada 31. decembrim!
Guntis Vīksna