Kāpēc vēlos izteikties par formām Valmieras skolās? Man liekas, ka tās ir tik neformīgas! Un tā baika virsū, zem kuras kleitu vai svārciņus neuzvilksi, vienīgi džinsus, lai nav jāstaigā kā balonam apkārt. Ļoti labi, ja ir ideāla figūra, tad vienalga, ko velk, bet meitenes ir dažādas — tievas, garas, īsas, dūšīgas, īpaši pubertātes laikā, kad veidojas figūra. Kādai pleci platāki, gurni šaurāki, citai otrādi, bet tas baikas apģērbs auguma aprises padara vēl apjomīgākas. Varbūt labāk būtu, ja varētu uzvilkt pieguļošu jaciņu un svārciņus? Meitenes apģērbam taču ir jābūt sievišķīgam. Visiem valkājot vienveidīgus balonus, meitenes neiemācīsies būt sievišķīgas.
Puišiem tas nav tik svarīgi, bet meitenēm, manuprāt, ir jāvar sevi ieraudzīt caur to, ko viņas uzvelk. Mēs Latvijas klimatiskajos apstākļos bez apģērba nekad nevarēsim staigāt, tāpēc tas ir viena no lietām, kas palīdz sevi veidot, arī iepazīt savu ķermeni. Tas dzīvē nav galvenais, bet arī nav mazsvarīgi, jo prasme ģērbties turpmākajā dzīvē palīdzēs sevi izteikt tieši tāpat kā, piemēram, muzikālā izglītība. Lai arī meitene varbūt nekļūs par mūziķi, toties šādi mācēs paust savas emocijas, ko reizēm nespēs ar vārdiem. Tieši tāpat kā māksla, arī apģērbs ir kultūra, ar ko sevi izsakām, kad ir tāda vajadzība.