Ikdienā laikam gan pat neiespējama būtu situācija, kad saimnieks, kurš par neprasmi no darba objektā ir atbrīvojis divas trešdaļas būvbrigādes, vēl vismaz mēnesi šiem aplamniekiem ļautu objektā strādāt un, iespējams, vēl nelabojamākas aplamības sabūvēt. Taču Saeimā, kuras tikko notikušajās vēlēšanās saimnieks (vēlētāji) 70 līdzšinējos deputātus būtībā atlaida no darba, viņiem vēl mēnesi ir ļauts strādāt un, iespējams, ne vienu vien brāķējamu likumu vai likuma grozījumu «sabūvēt». Tas tādēļ, ka atšķirībā no darba attiecības regulējošiem likumiem pat vairs neievēlētajiem deputātiem tiesības turpināt vēl kaut ko «būvēt» nosaka Satversmes 12. pants. Pieļauju, ka Saeimas juristi arī reiz nāks pie atziņas – lai kādreiz (kaut vai teorētiski) nenotiktu precedents ar pret valsts pamatinteresēm vērstu aizejošo deputātu bezatbildīgu balsojumu, tiesības vēl lemt par likumiem vairs neievēlētajiem ir jāatņem reizē ar Centrālās vēlēšanu komisijas jauno vēlēšanu rezultātu oficiālu paziņošanu.
Aizejošās Saeimas «sāpju bērnu» auklējot
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.