
Pirms televizors bija pieejams katrā mājā, jebkura ēdienreize bija laiks, kad visa ģimene sapulcējās pie galda, ieturēja maltīti un to darīja vai nu klusumā, vai arī sarunājās, pārsprieda dienas notikumus un tuvākos plānus. Iveta Aunīte skaidro, ka tādai jābūt kvalitatīvai maltītei – pie galda, sēdus pozīcijā, jo tas rosina apetīti un veicina labāku ēdiena sagremošanu, savukārt sarunas uzlabo attiecības ar ģimenes locekļiem.
Neiemācās galda kultūru
Tas, kas bieži novērojams mūsdienās – bērns ar savu maltītes šķīvi ieskrien istabā, ēd, guļot gultā, un paralēli skatās multfilmas, ir ļoti nevēlams ieradums gan veselības, gan emocionālās labsajūtas ziņā, «Ieturot ēdienreizi un vienlaikus skatoties ekrānā, zūd sāta sajūta, kas noved pie pārēšanās un aptaukošanās.