
Pirmā iestāde, kas organizēja motokrosu, bija RCP — rajona celtniecības pārvalde. Pašos pirmajos gados organizēšanu veica vairāki Valmieras uzņēmumi, bet trases iekārtošanu sākuma gados bija pārņēmusi RCP. Aktīvi dažus gadus pie trases iekārtošanas darbojās brāļi Vanteri.
Bija viens pavasaris ar plūdiem. Naktī tieši pirms krosa dienas upes ūdens pārrāva uzbērumu starp Gaujas attekām, bet ar lielu enerģiju dambis tika salabots.
Tehniskais parks atradās dzelzīša, šaursliežu dzelzceļa malā. Starts bija Gaujmalā, kur upi tagad šķērso elektrolīnijas. Vēlāk krosa organizēšanu pārņēma Valmieras 9. ceļu pārvalde un pēc tam sporta klubs „Kauss». Motokrosa teritoriju pirms sacensībām pieņēma attiecīgu iestāžu komisija.
Motokross notika katru gadu, pārsvarā — aprīļa otrajā svētdienā. Un tā līdz 2006. gadam.
NOTIKUMS. Ik gadus “Gaujas kauss” kā priecīga pavasara zīme pulcēja skatītāju tūkstošus Valmieras pievārtē.