
Man maijs sākās ar jauku pūtēju orķestru koncertu «Ziedoņa smaids». Uzaicināja mazdēls Alberts. Viņš jau liels vīrs — absolvē Mūzikas skolu un pūtēju orķestrī «Signāls» spēlē pirmo klarneti. «Signālam» šobrīd sarežģīts laiks — nomainījies gandrīz viss sastāvs, tas atgādina jauniešu orķestri. Pat Jūliju Cukuru redzēju klausītāju rindās.
Protams, orķestris pastāvēs. Par to jāpateicas Mūzikas skolas direktorei Inesei Sudrabai — viņas neatlaidībai, enerģiskajai līdzdalībai, un, protams, lieliskajam diriģentam Gvido Brenčevam. Koncerta programmā galvenokārt Gunāra Ordelovska skaņdarbi — šogad pūtēju orķestru mūzikas žanra celmlauzim Latvijā 95 gadu jubileja. «Labākā cilvēces daļa ir pūtēji, otra — klausītāji,» tā esot teicis maestro Ordelovskis.
Folkloras ansamblis «Daina» Rīgā, Zinātņu akadēmijā, 80. gados. Foto no personiskā arhīva