
Nu šo izteiksmīgi zaļgani brūnām spalvām rotāto putnu Latvijā ir palicis gauži maz un ne jau tādēļ, ka laukos arī telefona stabu tikpat kā vairs neredz.
Iepriecināts var justies arī jebkurš tūrists vai nomaļākā mežā pastaigā gājušais, ja viņam ir izdevies pamanīt nu jau arī pietiekami reto mūspuses lielo putnu – melno stārķi, kuru skaits pēdējos gados arī samazinājies vismaz par trešdaļu.
Tikmēr pilsētu drūzmā mazāku ievērību pievēršam, ka vairs te tikpat kā nemanām sētnieku kādreizējos tik čaklos palīgus – zvirbuļu barus. Daži teic, ka zvirbuļiem pilsētā vairs neesot, ar ko baroties, jo sen te laucinieki ar saviem zirdziņiem nebraucot. Bet reāli zvirbuļu izzušanai ir daudz nopietnāki iemesli – ķimikālijas, it sevišķi pilsētās ar sāli ziemā piekaisītās un arī vasarā sālījumu kaut kādā veidā vēl glabājošās ielas.
DIVI ARĪ JAU IR DAUDZ. Kad bariņos zvirbuļus vairs tikpat kā neredz.