
Pirms J. Jātnieka DAP vadīja Sandra Bērziņa, kura darba attiecības pēc pašas iniciatīvas personisku apsvērumu dēļ pārtrauca šī gada 27. janvārī.
Stājoties DAP ģenerāldirektora amatā, J. Jātnieks tikās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kaspars Gerhardu un iepazīstināja viņu ar savām iecerēm DAP darba pilnveidošanai. Par prioritāti J. Jātnieks izvirza iestādes funkciju optimizēšanu, izvērtējot un samazinot administratīvās procedūras, lai vairāk resursu veltītu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju apsaimniekošanai.