
Ceļojums uz pārjūras valsti Zviedriju sākās 3. janvāra rītā. Lai dotos vispirms uz Rīgu, komanda pulcējās pie Vidzemes Olimpiskā centra, taču atklājās, ka gaidītais autobuss pusstundu pirms izbraukšanas saplīsis. Situācija tika labota ātri, uz galvaspilsētu hokejistus nogādāja cits autobuss. Ceļš līdz Stokholmai ar kuģi hokejistiem bija jautrs un ražīgs. Piedaloties vakara loterijā, jaunieši tika pie vērtīgām balvām, viena no tām bija Olafs. Sniegavīrs Olafs ir viens no tēliem filmā Ledus sirds. Jaunieši nolēma, ka tēls būs komandas talismans turnīrā. 4. janvārī pietauvojoties ostā, latviešus jau gaidīja sešas mašīnas, jo autobuss, kas nogādāja hokejistus Rīgā, uz Zviedriju nevarēja doties.
Turnīrs norisinājās Zviedrijas galvaspilsētā. Valmieras HK bija vienīgā ārzemju komanda, pārējās turnīra komandas bija no Zviedrijas. Pirmajā dienā Valmieras jaunajiem hokejistiem bija jāaizvada trīs spēles.