
Spēles laikā bija pārpildīts arī balkons, un pat uzejas kāpnes tribīnēs. Oficiālā statistika liecina, ka tovakar zālē bija 1829 skatītāji un atmosfēra bija sakarsēta ne vien starp abu komandu spēlētājiem, bet reāli, jo termometrs zālē ātri vien spēles laikā uzskrēja līdz 29 grādiem. Spēcīgs bija pārpildīto tribīņu atbalsts tieši valmieriešiem, taču varēja domāt, ka arī šādā atmosfērā spēlēt vairāk pieradušos VEF komandas ārzemniekus tāds troksnis tikai uzmundrinās.
Spēles gaita
Sākumā šķita, ka tā arī ir noticis. Kad starta pieciniekos laukumā VEFam sastāvā izgāja Pako Kruss, Ingus Jakovičs, Joshua Bostiks, Mareks Mejeris, Joshua Harelsons un Valmierai/Ordo Kwamains Mičels, Armands Šķēle, Artūrs Mārtiņš Laksa, Bērziņš, Lauris Blaus, centra bumbas izspēlē to ieguva vefieši. Jau 16. sekundē sekoja Bostika metiens, par laimi – neveiksmīgs. Atlēkušo bumbu Bērziņš diemžēl izmeta autā. Tūdaļ Meksikas izlases spēlētājs Kruss ātri trāpīja pustālo (0:2). Tad driblā kļūdās Blaus, bumba atkal ir Krusa rokās. Viņu apturot, personisko piezīmi saņem Laksa. Pirmo piezīmi pret Jakoviču saņem arī Arm. Šķēle. Kruss met neprecīzi, bet Meijeris notverto atlēkušo bumbu piespēlē autā, jo šķiet, par savas komandas spēlētāju notur kādu no tiesnešiem, kuru formas līdzīgi vefiešu apģērbam. . Valmieriešiem vēl metienus grozā netrāpa nedz Mičels, nedz Arm. Šķēle, bet nākamos 2 punktus savai komandai noorganizē Kruss, kurš ar precīzu piespēli nogādā bumbu labā pozīcijā esošajam Harelsonam (0:4). Tad, šķiet, lampu drudzi, ir pārvarējuši arī valmierieši un grozā viens aiz otra 2 punktu metienus trāpa Laksa, Mičels un vēlreiz Mičels.
ČEMPIONI. Ceļš, kuru Valmieras basketbols savā attīstībā ir gājis 80 gadu garumā, aizvakar turpinājās ar pirmo Latvijas čempiona titulu mūsu pilsētas komandai — Valmiera/Ordo. Jāņa Līgata foto