
Uzzinājām, ka ceļa malā nobrauktā fūre esot ieradusies no Daugavpils, bet jau kopš novembra tūkstošiem izcili skaisto kociņu esot aizceļojuši uz tirgiem Anglijā. Valkas pievārtē audzētās eglītes nonākušas arī pie rīdziniekiem un mēros vēl citus tuvus un tālus ceļus. Uz mūsu jautājumu, cik tad ilgi saimniekam jāgaida, lai, viņaprāt, eglīte būtu gatava doties tautās, Aigars atbildēja: «Savus pirmos īpašo Ziemassvētku eglīšu hektārus viens no pirmajiem Latvijā iestādīju 2002. gadā, bet pirmo ražu ievācu tikai 2010. gadā. Stādiem izmantojam galvenokārt a/s «Latvijas valsts meži» Strenču kokaudzētavas stādmateriālu. Ik gadu stādījumus papildinu ar vairāk nekā 50000 jaunu eglīšu. Iestādīt ir viens, bet tālākā kopšana un skaistā, kompaktā eglīšu auguma veidošana ir ļoti atbildīgs un diemžēl arī darbietilpīgs process. Vairākas reizes sezonā katru kociņu nākas akurāti apgraizīt, lai tie augtu pēc iespējas kuplāki, nudien kā no Ziemassvētku apsveikumu kartītēm. Tas prasa gan laiku, gan arī pacietību. Kā lai tad nedusmojas, ja kādam no Ogres pēkšņi ienāk prātā kādā naktī iebraukt manā plantācijā un tur nocirst eksportam speciāli audzētas gandrīz vai 500 zaļās skaistules. Labi, ka egļu zagli dabūja rokā un viņš bija ar mieru kompensēt mums radītos zaudējumus, lai tikai nesekotu tiesu darbi.
UZ DAUGAVPILI. Top kārtējā Ziemassvētku eglīšu krava. Eglītes pasūtītājam ar traktoru piegādā pats audzes saimnieks Aigars Siliņš. Ārijas Romanovskas foto