
Pirmo reizi Zemes stunda pēc Pasaules dabas fonda Austrālijas nodaļas un vides aktīvistu aicinājuma notika 2007. gada 31. martā. Stundas laikā, akcijā iesaistoties 2,2 miljoniem cilvēku, Sidnejā elektroenerģijas patēriņš samazinājās līdz pat 10 procentiem.
Jau nākamajā gadā oficiāli savu dalību Zemes stundā bija apstiprinājušas 370 pilsētas, un tajā piedalījās vairāk nekā 50 miljoni cilvēku. 2008. gadā aicinājums iedzīvotājiem iesaistīties Zemes stundā izskanēja arī Latvijā. Atsaucība bija pamanāma: tiek vērtēts, ka togad šajā stundā elektroenerģijas patēriņa ietaupījums bija ap 4 procentiem salīdzinājumā ar ierasti brīvdienas vakaros patērēto.
Gadu no gada šī akcija it kā ņēmās spēkā. Augstākā aktivitāte bija, kad tajā iesaistījās 67 pašvaldības, kuras aicināja iedzīvotājus atzīmēt ne vien Zemes stundu, bet rīkoties videi draudzīgi katru dienu.
Šogad Zemes stundas sauklis bija: «Iededzies pārmaiņām!». Reāli šīs pārmaiņas gan bija vērojamas pat kā aktivitāšu samazinājums. Iespējams, ka dažviet sestdien Zemes stunda notika bez skaļākas popularizēšanas, bet Pasaules dabas fondam savu līdzdalību tajā bija pieteikušas vairs tikai 35 pašvaldības. Mūsu pusē apgaismojuma izslēgšanu vai būtisku samazināšanu ciematu centros un sabiedriskās vietās bija pieteikušas vien Kocēnu un Mazsalacas pašvaldība.