
Valmieras integrētajā bibliotēkā ar Vilandes pārstāvjiem un Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētāju bija iespēja tikties arī medijiem.
«Ar Vilandi mums ir ļoti senas sadraudzības saites,» stāsta Jānis Baiks. «Oficiālais sadarbības līgums ir no 1992. gada, bet vēsturiskā draudzība mums ir daudz senāka. Viņi mums ir vieni no tuvākajiem kaimiņiem — attālums līdz Vilandei ir apmēram tikpat, cik līdz Rīgai. Esam Baltijas valstis, tāpēc draudzība mums ir tik cieša kā ne ar vienu citu valsti. Protams, daudz kas ir atkarīgs no mums pašiem. Vilandes delegācija ir diezgan liela, un mēs gribam attīstīt sadarbību kultūras, sporta un citās jomās. Deviņdesmito gadu sākumā sadarbība bija ciešāka, tad tā nedaudz pārtrūka, tāpēc mēs gribam to atjaunot. Šogad Valmierā notiks arī starptautiskais teātra festivāls, kurā mēs gribam redzēt arī Vilandes teātra pārstāvjus. Protams, svarīga ir arī skolu sadraudzība. Ir iecere abās robežas pusēs sagaidīt Latvijas simtgadi. Sadraudzību gribas nostiprināt.»
SADARBĪBAS NOLŪKOS. Attēlā no kreisās: Vilandes vicemēre Janika Kivistika, Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Vilandes domes priekšsēdētājs Pēps Aru.