
Kopš kura laika dzīvojat Smilškalnos?
Ierados 1987. gadā. Te nekā nebija, vienīgi māja. Daudz kas bija sabrucis, bet kaut kā iepatikās. Pa šo laiku viss tā lēnām iekopās. Tagad, kā jau pensionāram, atliek tikai dzīvot un uzturēt (smejas). Manā vecumā kustības ir galvenais.
No kurienes jūs esat?
Esmu pavisam no otras puses – no Dundagas. Vispirms nonācu līdz Rīgai, kad mācījos institūtā. Rūjienas pusē man bija paziņas, viņi iekopa māju Rūjienas otrā pusē. Pierunāju viņus pabraukāt, paskatīties, tolaik te viss bija tukšs. Šī ir vecā muitas māja. Savā laikā te pa ceļu pat ienākt nevarēja, cik viss bija aizaudzis, bet nu jau kādi 30 gadi pagājuši.
VALDIS MŪRNIEKS. Ulda Rusmaņa foto