
Sanākušo pulkā bija arī Latvijas stāstnieku kustības «krustmāte» un projekta koordinatore Māra Mellēna, stāstniece Agrita Gruzdiņa un Valmieras bibliotēkas novadpētniece, Vidzemes stāstnieku festivāla «Stāsti krēslā» koordinatore Agita Lapsa.
Iepazīstinot sapulcējušos ar savu pirmo pieredzi pieaugušo stāstniecības laukā, stāstu apli iesāka Māra Mellēna, atklājot savas attiecības ar Varakļānu vecmāmiņas izvēlēto stipro vārdu, kaut vecāki bija vēlējušies meitu saukt par Maiju. Bērnībā mājinieki saukuši tikai par Mārīti, un pat folkloras kopu vadītāju vidū viņu uzrunā šajā mīlināmajā vārdā. Ar iedrošinājumu «stāstnieks piedzimst reizē ar klausītāju, un stāsts katru reizi ir citādāks» viņa aicināja klātesošos pievienot savus stāstus.
IEDVESMOJOŠI. Pirmais LIVIND stāstu vakars aizritējis.