
«Jā, ziemas rapšu tagad tik tiešām ir vairāk, vismaz mūsu kooperatīva biedru laukos to ir par 15 % lielākās platībās. Un tas ir tikai tāpēc, ka šovasar lauksaimnieki varēja laikus tiem atbrīvot zemi, ko pērn nevarēja izdarīt ieilgušo lietavu dēļ.
Ražas vākšana ap Valmieru, Cēsīm un Limbažiem kopumā ir gandrīz pabeigta, jo palikuši vien apmēram 5% no šai sezonai darāmā, un šajos 5% ietilpst arī pašlaik daudzviet aktīvi vāktās lauku pupas, vasaras rapsis, vēl pa kādai auzai un arī griķi, kuriem gan vēl jāpagaida līdz oktobrim.
LAUKU PUPU KULŠANA. Tādu to nesen izdevās pavērot tepat Valmieras pievārtē. Alekseja Koziņeca foto