
Galvenā tradīcija parasti ir saullēkta sagaidīšana, iezīmējot vienāda ilguma dienu un nakti. Šogad saullēkts bija bez neviena paša mākonīša, varēja ļoti labi redzēt, kā lec saule, kas šķita īpaši spoža. Šogad svinēt Lielo dienu Liesma viesojās Jērcēnmuižā, kur pavasara saulgrieži tika sagaidīti kopā ar folkloras kopu «Mežābele» un vietējiem ļaudīm.
Vairāk stāsta Jērcēnu pagasta bibliotēkas vadītāja ILVIJA ĶIMSE:
«Lielās diena svinēšana jau ir kļuvusi par tradīciju, kas iesakņojusies gandrīz divdesmit gadu garumā, laiku, kad kopā sagaidām pavasari.
GAVILĒJOT. Ārijas Romanovskas foto