
Pēc koncerta devāmies nelielā ekskursijā uz Tartu, kur baudījām apgāztās mājas dīvainības un kavējamies atmiņās Rotaļlietu muzejā.
Šis gads kolektīvam iesākās ar jautru koncerta izbraucienu uz Sartai ezeru Lietuvā, kur katru gadu notiek zirgu skriešanas sacensības. Šo sacensību ietvaros visas dienas garumā koncertē vietējās folkgrupas. Šogad mums bija iespēja koncertu papildināt ar savām dejām. Mājupceļā nelielā krodziņā tika nosvinētas teatralizētas kāzas lietuviešu stilā.
Tradicionāls ir kolektīva veidotais Naktsputnu nakts koncerts, uz kuru sabrauc gan tuvi, gan tāli draugu vieskolektīvi. Koncerts notiks jau 13. reizi. Paralēli visam bija darbs pie Deju svētku programmas apgūšanas un, protams, līdzdalība Deju svētkos Rīgā.
Pēc padarītā darba svētkos pienākas arī atpūta. Mūsu vadītāja Iveta bija sagatavojusi dejotājiem un viņu ģimenes locekļiem pārsteigumu Aklais brauciens. Tā arī augusta sestdienas rītā sēdāmies autobusā, nezinot, uz kuru pusi būs brauciens. Pārsteigums izdevās, jo pabijām Gulbenes bānīša Ferdinands depo, izbraucām ar drezīnām, un ceļā uz Alūksni mūs nolaupīja laupītāji. Laupītāju nometnē notika gan visāda veida izdarības, gan putras ēšana. Mājupceļā pabijām gan Pudeļu pasaulē, gan akmens muzejā.
Bez tā visa – daudzie braucieni pie draugiem. Īpaša draudzība ir izveidojusies ar VPDK Sunta no Suntažiem. Viņu vadītāja Skaidrīte Andževa raksta dejas un tās, galīgi karstas, iemāca arī Līksmei.
Gads pavadīts dejojot, sagādājot baudījumu gan pašiem, gan skatītājiem. Esam apņēmības pilni, jo vadītājai azotē atkal kāds festivāls.
VPDK LĪKSME ekskursijā.