
Burtniekā ir dzimušas un turpinās daudzas labas tradīcijas, un viena no tām ir makšķernieku festivāls NOREL kausa izcīņa – līdaku ķeršana ar spiningu un, kā izrādās, arī ar mušiņmakšķeri (vismaz pāris šādu copmaņu piedalījās). Tīri kvantitatīvi 11. festivāls bija dižāks par iepriekšējo, apaļās jubilejas reizi, gan dalībnieku (52 pret 49) un arī lielākās izvilktās līdakas ziņā – Ineša Boķa trešdienas astotniece (8,14 kilogrami!) noteikti bija smagāka par pērnā gada vinnētāja Ģirta Dreijas trofeju.
Stāvlaukums pie Burtnieku centra kanāla trešdien bija stāvgrūdām pilns ar automašīnām, lielai daļai no tām bija laivu treileri aizmugurē. Jo pēc ziemas atpūtas šī taču bija svētku diena spiningotājiem – atkalredzēšanās klātienē ar ezerā mītošajām līdakām! Teorētiski zaļsvārces – mazas, lielas un ļoti lielas – taču tā pēc nārsta noilgojušās kādu bleķi, vobleru vai krāsainu ēdamgumiju noprovēt savos asajos zobos, ka taisni vai grēks ko tādu viņām nepiedāvāt…
DIENA IZDEVUSIES! Visi 52 spiningotāji, kuri trešdien piedalījās 11. makšķerēšanas festivālā NOREL kausa izcīņā Burtnieku ezerā, vienojušies kopīgā bildē. Kārtējā līdaku sezona atklāta cienīgi!