
– Tā kā Naukšēnu muiža nu kļuvusi par pašvaldības īpašumu, līdz ar to jādomā, kā to cienīgi apsaimniekot nākotnē. Šo domu gribu caurvīt ar ieskatu vēsturē – tas, ka mēs pirms 24 gadiem atļāvām tur izveidot sociālās korekcijas skolu, bija pareiza ideja, jo pati muiža šobrīd tīri vizuāli un tās tehniskais stāvoklis gan no iekšpuses, gan ārpuses ir pavisam citā kondīcijā, nekā tas bija agrāk. Tajā periodā cilvēkiem bija iespēja tur strādāt un dažādos veidos izpausties. Tāpēc domai par nomu – vienalga, vai tā būtu īstermiņā vai ilgtermiņā, visam kompleksam kopumā vai arī atsevišķām ēkām – ir labāki priekšnoteikumi, kas ir ļoti būtiski un svarīgi.
Ārijas Romanovskas foto