
Bibliotēkas darbinieki turpina tikšanos pasākumu ciklā «Dodam vārdu». Tajā gaidīts viesis ir cilvēks, kam ir ko teikt klausītājiem, kuru intereses ne vienmēr ir tikai literatūra, un šie viesi dalās ar to, ar ko dvēsele bagāta; nereti tie ir pavisam jauni autori, kuru vārdi plašākai publikai nav zināmi. Šoreiz — nobriedusi personība, kas tikai pirms dažiem gadiem atklājusi sev rakstītā vārda valdzinājumu.
Radīšanas prieks ir dominējošā stīga limbažnieces Anitas Gulbes-Trumpes krājumiņā «Es izvēlos…». Viņa ir izvēlējusies izjūtas un emocijas paust saistītā tekstā. Tematiskais loks ietver arī atziņas un pārdomas par sievietes būtību, dabas un cilvēka nesaraujamo tuvību, gadalaiku rituma un cilvēka mijiedarbību. «Es radu sev prieku, gleznojot dzeju. Bet pamatkrāsās man kļuvis par šauru,» teic Anita un piebilst, ka pirmais krājums vienlaikus ir arī mākslas grāmata: to papildina viņas meitas Vinetas Keiblas darbi. Vineta dzīvo Anglijā, un tā viņas abas, māte un meita, sarunājoties cauri laikam un telpai.
ATKLĀJUSI RADĪŠANAS PRIEKU. Savus dzejoļus lasa Anita Gulbe-Trumpe. Jāņa Līgata foto