
Gandrīz visi viņi ir gados jauni cilvēki, jaunas ģimenītes. Montai un Tomam šis Valmierā ir jau trešais dzīvoklis. «Kad uzzinājām par projektu, ļoti uz to tiecāmies. Kad namu nodošana kavējās, sākām šaubīties, pat vēlreiz pārvācāmies, jo mums bija vajadzīgs lielāks dzīvoklis. Tad mums tika sagādāts patīkams pārsteigums – piedāvājums dzīvokli īrēt ar dzīvesdrauga uzņēmuma starpniecību. Uzreiz piekritām, tas mums bija liels atvieglojums. Patiesībā bijām vieni no pirmajiem, kas šajos namos te ievācās, bet savā kāpņutelpā bijām pirmie no vīra kolēģiem (te tagad dzīvo vēl trīs viņa kolēģi). Sākumā bija tā neierasti, ka esam vieni paši visā kāpņutelpā, tagad jau ir daudz kaimiņu, taču satiekamies reti, jo nesaskan mājās atgriešanās laiki. Mani iepriecina infrastruktūra pagalmā – esam jau uzspēlējuši volejbolu, bet mazajam Tomasam ļoti patīk rotaļu laukumiņš. Pašlaik īrējam divistabu dzīvokli. Iepriekš izskatījām arī citus variantus, bet, tā kā pirms tam dzīvojām īrētos, mēbelētos dzīvokļos, te gribējām visu paši nopirkt. Tāpēc izvēlējāmies divistabu dzīvokli, lai varētu to apmēbelēt. Maksājumu ziņā, salīdzinot ar izdevumiem iepriekšējās vietās, liekas ļoti izdevīgi. Plānojam īres līgumu pagarināt, bet tad gan, ja būs iespēja, pāriesim uz lielāku dzīvokli. Te dzīvosim, kamēr sakrāsim naudu savai mājai,» pastāstīja Monta.
PĒC IZRĀDES NOSKATĪŠANĀS bērni paši izgatavoja šaujamieročus mērķa bombardēšanai ar zirņiem. Vērojot viņu prieku, jāpiekrīt, ka pagalmā ir daudz iespēju sapazīties un rast interesantas nodarbošanās ārpus dzīves internetā. Ārijas Romanovskas foto