
«Pandēmijas, kovida laiks jau bija sarežģīts. Kā gan varējām strādāt, kā tirgot? Un tagad iespējas, kā strādāt tālāk, varēšu vērtēt pēc Ziemassvētkiem jau jaunajā gadā. Vēl jāsaprot, kas būs tālāk,» tā R Chocolate izveidotāja Raisa Jablonska, stāstot, ka pirms pāris gadiem ražotne bijusi darba devējs pieciem, uz laiku pat sešiem vietējiem iedzīvotājiem, bet pašlaik var nodarbināt vien četrus. Sarūk produkcijas noiets, bet būtiski mainās un augšup kāpj ražošanas izmaksas, izejvielas ir dārgākas katrā to iepirkšanas reizē.
«Šodien viena cena elektrībai, rīt tā būs cita. Vēl apkure, degviela. Vieta, kur atrodas ražotne, veikaliņš, mums īrētās telpās. Produkcija jāpiegādā veikaliem, un loģistikas izmaksas aug. Izejvielu cena pieaug jau no pavasara, visu laiku, un ik pa trim mēnešiem atkal ir cena klāt: šokolādei, riekstiem, pārslām, rozīnēm un citam, kas mums vajadzīgs. Jāskatās, kas mūs piebeigs,» cenšas jokot Raisa, uzskatot, ka vietējie ražotāji, audzētāji, vietējās produkcijas tirgotāji būtu jānovērtē.
LATVIJĀ RAŽOTAJAM ir milzu pievienotā vērtība, saka trikātiete, gardumu ražotnes R Chocolate izveidotāja un vadītāja Raisa Jablonska. Ārijas Romanovskas foto