
Ja pašvaldībā saka, ka, organizējot aptaujas par iedzīvotājiem vienu vai citu svarīgu jautājumu, atsaucība nav liela, tad vismaz Mūrmuižā kāds vakars vēstīja pretējo. Mūrmuižas pagastmājas zāle bija pārpildīta, un ļaudis vēlējās skatīt pašvaldības darbiniekus aci pret aci un ieklausīties novada vadības redzējumā, kā novads izdzīvo, attīstās, kādi izaicinājumi šim un turpmākajiem gadiem paredzēti.
«To pašu, ko izjūt mājsaimniecības, izjūt arī pašvaldība. Procentu maksājumi par aizņēmumiem, kas tērēti attīstībai, ir auguši, audzis arī sociālo pabalstu apjoms, būtiski lielāki ir izdevumi izglītības nozarē un tēriņu kāpums, uzturot autoceļus,» sacīja Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs (turpmāk tekstā pašvaldības vadītājs – red.) Jānis Baiks, paskaidrojot, ka budžeta izaicinājumi pašlaik ir teju visās pašvaldībās, un arī Valmieras novadam, ja iepriekš bijusi iespēja rēķināties ar uzkrāto, tad šā gada budžets ir sabalansēts uz attīstības rēķina.
«Uzkrājumu nav, un izdevumi ir ļoti rūpīgi jāapdomā. Šis gads būs uzturēšanas gads, jo izdevumu daļa ir ievērojami palielinājusies,» norādīja pašvaldības vadītājs, un pastarpināti izskanēja arī vietvaras nostāja pret valstī lemto, ka ļoti daudz pienākumu jārealizē pašvaldībai, bet ne visām vajadzībām seko pilnvērtīgs finansējuma grozs.
SARUNA par būtisko ar iedzīvotājiem. Jānis Baiks, pašvaldības domes deputāti un darbinieki tikās ar novada ļaudīm Mūrmuižā. Ārijas Romanovskas foto