Pavisam parasta divstāvu daudzdzīvokļu māja, bet tās saturs ļoti piepildīts. «Saulrītos» patstāvīgu mājvietu atraduši 30 cilvēki, kuri reiz atbalstu saņēmuši «Rūjā». Ģirts atsevišķā dzīvoklītī dzīvo pāris mēnešus, Mairita kopā ar draugiem Aivaru un Dagniju — jau deviņus gadus jeb kopš laika, kad šāds pakalpojums tika izveidots, un visai ilgi arī Dainis ar Sandru, kuriem mazā dzīvoklītī izdevies tik labi sadzīvot, ka tagad jau četrus gadus viņi ir laulāts pāris.
«Liesma» pagājušajā piektdienā rakstīja, kā valstī iecerētajam deinstitucionalizācijas procesam gatavojas «Rūjas» klienti un darbinieki, kuri uzsvēra, ka līdzīgi nami, kāda ir viņu grupu dzīvokļu māja, jāveido pašvaldībās, lai realizētu procesu, kura mērķis ir cilvēkus ar invaliditāti, arī garīgās attīstības traucējumiem atgriezt sabiedrībā, pašvaldībā. Lai tie, kas raduši sevī spēkus dzīvot patstāvīgi, to darītu mums blakus.
Daudzi «Saulrītu» mājās uzrunātie atjoko, ka DI process viņiem jau noslēdzies. Viņi nevēlas traukties ne uz Valmieru, ne Rīgu, jo ļoti labi jūtas tajā dzīvē, kuru paši izvēlējušies.
MAN IZDOSIES, pārliecināts Ģirts, kurš pirms pāris mēnešiem sāka patstāvīgu dzīvi grupu mājā. Jāņa Līgata foto


TE IR KĀ MĀJĀS, saka Aivars, kurš grupu mājas dzīvoklī dzīvo kopš dienas, kad tie tika izveidoti.
