
Jūs abi šodien Valmierā apskatījāt, kā darbojas CSDD pārraudzītās jomas – tehniskā apskate, eksaminācija, dokumentu izsniegšana… Jūsuprāt, kur esam labāki mēs, latvieši, un kurās jomās ir labāka Igaunijas pieredze?
Tomass: Eksāmenu – gan auto vadīšanas, gan teorijas – ziņā mums daudz kopīga. Auto vadītāju kvalifikācijas eksāmenā man ļoti patika ilustrācijas pie testa jautājumiem. Pie mums pagaidām ir kaut kas līdzīgs, taču no 3. jūnija arī mums būs gandrīz tāpat kā Latvijā.
Tad jau var teikt, ka ņemat piemēru no Latvijas?
Nezinu, vai tieši no Latvijas, varbūt no kādas citas valsts, taču arī pie mums būs tieši tāpat. Vēl pie jums interesanti, ka pie teorijas jautājumiem klāt arī mazas videofilmas, kurās parādīta kāda satiksmes situācija un pēc tam uzdots jautājums. Mums tādas lietas nav, domāju, ka to varētu no jums pārņemt.
Mūsu patlaban sāpīgākā tēma – tehniskās skates. Cik var saprast no informācijas, pie jums Igaunijā ja ne gluži katrs autoserviss, tad tomēr servisi ar šo lietu nodarbojas tīri privāta biznesa ietvaros, kamēr mums visam pāri ir CSDD, savā ziņā valsts iestāde.
Kad firmai ir sagādāts viss tehniskās skates veikšanai nepieciešamais aprīkojums, tad visi uzņēmuma darbinieki noliek teorijas eksāmenu, un tikai tad var uzsākt tehniskās skates transportam.
PIE LABIEM KAIMIŅIEM ATBRAUKUŠI. Igauņu kolēģi (no kreisās) Ardi Jalaks un Tomass Meiels pie savas dienesta automašīnas CSDD Valmieras klientu apkalpošanas centra stāvvietā. Gunta Vīksnas foto