
Šodien Rūcamlapa atgriežas pagājušajā piektdienā, kad Dīvaliņa ielas stāvlaukumā tika dzirdētas daudzas vērtīgas atziņas par braukšanu automašīnā. Gan par specifiskām ziemas lietām, gan par vienkārši drošu un satiksmes situācijas vislabāk uztverošu šofera sēdpozīciju pie stūres. Nekas, ja kādam tas viss jau labi pazīstams – atkārtošana ir zināšanu māte!
Bremžu pedālim nesāp!
Ja automašīna aprīkota ar ABS, tad, nospiežot bremzi, mašīna stājas. Lai nav tā, kā tas parasti izplatīts pie sievietēm, ja bremzes pedālis sāk vibrēt, tad viņām šķiet kaut kas nepareizi vai kaut kas sabojājies. Tā noteikti nav! Atcerieties – jo stiprāk spiedīsiet bremzes pedāli, jo auto efektīvāk bremzēsies! Bremžu pedālim nesāp, tāpēc nevajag baidīties to salauzt.
Riepa – tā ir dzīvība!
Izvēloties ziemas riepas, jo tās ir jaunākas, jo labākas. Jo riepa vecāka, jo tā ir cietāka un vairs nestrādā tā, kā tai būtu jāstrādā. Protams, mūsu iespējas ir dažādas, taču, ja automašīna jāaprīko ar ziemas riepām, tad – jo tās jaunākas un kvalitatīvākas, jo labāk. Bieži rodas jautājums – izvēlēties radžotas riepas vai bez radzēm? Tas pašam jāizvērtē – pa kādiem ceļiem nākas braukt. Ja tā ir pilsēta, tad, visticamāk, radžotas riepas nevajadzētu, ja tā ir teritorija ārpus pilsētas, kur varbūt ceļi netiek tik labi uzkopti, tad ieteikums būtu radžotas riepas, jo lielāka iespējamība trāpīt uz ledus, kur slīdamība būs lielāka.
POZĪCIJA 3 un 9! Ja stūres ratu nosacīti var uzskatīt par pulksteņa ciparnīcu, tad pareizā pozīcija, kādā abām rokām jāatrodas uz stūres, ir šāda: kreisā roka uz deviņiem, bet labā – uz trijiem. Ārijas Romanovskas foto