
GODINOT BARIKĀŽU AIZSTĀVJUS. Pēc kopīgi nodziedātas tautas lūgšanas Dievs, svētī Latviju pie piemiņas akmens VVĢ skolēni, fonā skanot Mārtiņa Birņa muzikālajam pavadījumam, nolika līdzatnestās svecītes. Ārijas Romanovskas foto
Nākamais klātesošos uzrunāja Valmieras domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums, sveicot visus barikāžu aizstāvju 25. atceres gadadienā: «Janvāra barikāžu notikumi — trauksmaini, neaizmirstami, bet beigās ar labi padarīta darba atziņu: jā, mēs Latviju noturējām! Paldies barikāžu dalībniekiem par drosmi, par nesavtību, par to, ka atziņa mana vieta ir uz barikādēm pārmāca ikdienišķo paš-saglabāšanās instinktu. Mēs nedrīkstam aizmirst, kā noskaņojušies bija barikāžu dalībnieki — ne soli atpakaļ, bet par brīvu Latviju!»
Zemessardzes virsseržants Vilnis Pavlovičs: «Tajās janvāra bezsniega dienās dzīvības netika zaudētas velti — lai mēs varētu šodien šeit būt. Gribu novēlēt divas lietas — mīlēt Latviju sirdī un darbos un lai atgriežas mūsos, jūsos šī vienotības sajūta, kas bija pirms 25 gadiem, kad cilvēki dalījās ar tēju, ar maizi, kad visi bija kā brāļi un māsas bez aizspriedumiem un bez naida.»