
Galvenā gide pa siltumnīcām un stāstītāja ir AIJA ROMANOVA, jo vīrs aizņemts citos darbos. Mežiņu saimniece ar gandarījumu bilst, ka šogad no Burtnieku novada saņemts diploms, Goda raksts un dāvana par uzņēmējdarbību. Pelnīts tas noteikti!
Cik gadus jūs abi te Mežiņos jau dārzeņus audzējat?
1990. gadā atnācām te dzīvot, pirmos piecus gadus audzējām lopus. Sākām ar dārzeņu audzēšanu 1996. gadā – es tieši togad noliku autovadītāja tiesības, un tad jau mums bija gurķi, jā, tomāti arī.
Cik Mežiņiem savas zemes?
28 hektāri, no tiem kādi trīs ir mežs. No apstrādātās zemes 5 hektāros audzējam bietes, 2 hektāros ir kāposti pārstrādei. Ja vēl pietrūkst, tad pērkam kāpostus un bietes no Ērģemes, kur šos dārzeņus audzē saimnieks Vehi. Reizēm arī no Ķekavas kaut ko pērkam. Mums Rencēnos taču ir pārstrādes cehs, tur top vakuumā bietes un skābie kāposti.
PAMATĪGA MĀJA! “Mežiņu” saimnieki dzīvo kārtīgā latviešu namdaru cirstā guļbūvē, kas ieguvusi jaunu jumtu un jaunus logus, taču joprojām oriģinālā izpildījumā.