
Iesaistās visi
Jau trešo gadu Brenguļu sākumskolas skolēni piedalās otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņā «Tīrai Latvijai!», ko organizē «Zaļā josta». Skolēni iesaistās makulatūras vākšanā, tai paralēli norisinās arī izglītojošas aktivitātes par pārstrādes nozīmi un atkritumu šķirošanas pamatprincipiem. Viņi tiek mudināti meklēt arvien jaunus, efektīvus veidus, kā saudzēt dabu. Konkurss vēl norisinās līdz 11. martam, tomēr pēc 22. februārī apkopotajiem rezultātiem Brenguļu sākumskola ieņēma otro vietu, un tas bērniem devis papildu stimulu pacensties, lai sasniegtu kāroto.
«Mums ir nenovērtējami dārgumi – mūsu bērnu vecāki un vecvecāki, jo savākts jau vairāk nekā 13 tonnas makulatūras. Tas ir fantastiski! Ir arī viena ģimene, kas atsevišķi savākusi jau trīs tonnas. Arī mēs, skolas skolotāji un darbinieki, vācām makulatūru, esam savākuši aptuveni divas tonnas. Mudinām arī bērnus, bet es arī saprotu tos, kas jau iepriekšējos gados ir atnesuši visu, ko varējuši, un ir grūti atrast vēl kaut ko mājās. Ne visiem ir iespējas izbraukāt, vācot makulatūru. Tālākās vietas, no kurienes esam atveduši makulatūru, ir Ventspils un Rūjiena. Vienalga, kur braucam, mēs jautājam, un cilvēki labprāt dalās,» stāsta Sandra Kaufmane par dalību akcijā, kurā iesaistījušies ne tikai skolēni un skolas personāls, bet arī ģimenes visās paaudzēs.
BRENGUĻU SĀKUMSKOLAS priekšrocība ir tā, ka skolotāji bērniem var nodrošināt ģimenisku vidi, uzsver direktore Sandra Kaufmane. Jāņa Līgata foto