
Uz intensīvāko griķu vākšanu pirms nesenā pirmā sniega nepaspējām, toties tagad esam liecinieki kādam interesantam «Daivas» ražošanas eksperimentam. Lūk, ko Arnis Ķibers mums par to pastāstīja 3. novembrī:
«Izskaņai tuvojas sezona, kuru vēl ilgi atcerēsimies un par kuru kopumā sakām: sarežģīta, bet interesanta! Kooperatīvā sabiedrība «Daiva» savu biedru labā strādā jau kopš 1992. gada, bet otru tik neparastu ražas novākšanas sezonu neatceramies. Jau sen rēķināmies, ka nav divu vienādu lauksaimnieciskās ražošanas gadu, bet šis lietaino laika apstākļu dēļ bija ļoti atšķirīgs. Sezonu iesākām ļoti cerīgi, jo šogad iekūlām vienas no labākajām auzu ražām, bet tālāk, sākoties lietiem, ar citām lauksaimniecības kultūrām arī mums gāja visādi, tomēr ne tik traģiski kā Latgalē. Sezona vēl turpinās. Rudens nogales rūpes joprojām ir par griķiem un lauka pupām. Tiesa, lielākā daļa griķu jau ir nokulti, palikušas vēl tā saucamās astes, bet daža laba no tām tāda paprāvāka. Dažam zemniekam — pat vēl tuvu simt hektāriem. Pirmie sniegi vēl nenovāktajiem griķiem lielu skādi nav nodarījuši, tie nopurinās, nožūst un, rau, ir atkal kuļami.
LAUKA PUPU MAZGĀŠANA. Sākoties eksperimentam, tā notika šādi, bet tagad dušiņa savu padara tehnoloģiskajā procesā — pupu ceļā no torņa līdz kaltei. Ārijas Romanovskas foto