
Pasākums izvērsies patiešām iespaidīgs. Tas bijis īsts gastronomiskais šovs, kurā galvenajās lomās Latvijā pazīstami šefpavāri — trīs pavāru restorāna «Tam labam būs augt» šefpavārs Mārtiņš Sirmais, šī restorāna jaunais un talantīgais šefpavārs Artūrs Trinkuns un aļņu pavēlnieks, Dikļu pils šefs Jānis Siliņš.
Atbilstoši misijas nosaukumam visu ēdienu galvenā sastāvdaļa, izņemot desertus, bija aļņa gaļa.
«Šim pasākumam netika izvēlēts tradicionālais vakariņu formāts, mēs to izveidojām tādu kā pop up restorāna konceptu, piedāvājot sešus dažādus ēdienus, kurus varēja baudīt piecās dažādās vietās pilī. Līdz ar to vakars izvērtās kā ekskursija pa visu pili ar iespēju pabūt arī tādās vietās, kur restorāna klienti parasti netiek vesti. Viesi varēja baudīt dažādas atmosfēras, jo katrā vietā bija atšķirīgs gan iekārtojums, gan ēdiena pasniegšanas un baudīšanas veids,» pasākuma intrigu atklāj Sanita.
Ekskursijā kopā ar… alni
Tagad, lasītāji, arī jūs sagatavojieties, tiesa, šoreiz neklātienes gastronomiskajam baudījumam.
Jānis: «Viss sākās ar to, ka Mārtiņš Sirmais viesus sagaidīja, pie pils ieejas grilējot aļņa kebabus. Nākamais baudījums viesus sagaidīja pils vestibilā, kur mēs ar otru šefpavāru pasniedzām speciāli sagatavotu meža gaļas buljonu ar aļņa pelmenīšiem un zaļumiem, bet Artūrs — kūpinātu stirnas kāju uz pašceptas kaņepju maizes ar mežacūkas taukiem, tomātu ievārījumu un marinētiem sīpoliem. Tas bija tāds kā iesildošais ēdiens. Klāt devām «Allažu ķimeli» (tas mums bija slepenais plāns šo sen aizmirsto dzērienu atkal celt saulītē).»
APLIECINĀJUMS. Dikļu pils restorāna šefpavārs Jānis Siliņš ar tikko saņemto augstas klases kvalitātes restorāna oficiālo apliecinājumu.