
«Jā, tika man šoreiz tas gods, un balvā liels pie sienas liekams Suminājums ar visiem zieģeļiem un parakstiem, un sirdssiltumam bezgalīgi skaista svece. Nemaz īsti nezinu, kas vērtēja, jo pirms izrādes biju ļoti satraukusies — gribas taču, lai būtu labi, lai viss izdotos. Lai būtu kopējs prieks, lai tiktu pamanīts un novērtēts režisora darbs, jo mūsu Inna Krēsliņa izrādes sagatavošanā ieliek ļoti daudz,» Ilzes kundze stāsta, ka vēl viens pārsteigums piedzīvots otrā rītā pēc svētkiem, kad pie viņas ieradusies režisore, izrādes vadītāja un ragu muzikanti. «Tā pie mums Dikļos notiek! Visi kultūras nama pulciņi draudzīgi sadzīvojam, cits citu paslavējam, atbalstām, katru rudeni Inna visiem sagādā kopēju izbraucienu, kad arī pārskatām izdarīto un apspriežam nākamo gadu. Jums Valmierā ir aktīva pensionāru biedrība, mēs Dikļos spēlējam teātri, dejojam «Maģijā», es arī — jau 12. gadu. «Maģiju» vada Sandra Nāzere no Ozolmuižas, mums ir jauni tērpi, ir papildinājies sastāvs, citi piedalās «Endzelītē», kam nesen bija skaists brauciens uz Prāgu, dzied korī, jo nav ko sēdēt mājās, jārosās.» I. I. Aļijeva teic, ka teātris viņai vienmēr bijis mīļš un ka savulaik aktīvi spēlējusi pie dikliešu režisora Andreja Gāršnieka. Kolektīva topizrāde tad bijusi Paula Putniņa «Ar būdu uz baznīcu», kurā viņai tikusi galvenā loma, tā pati, ko spēlēja Nacionālā teātra prīma Antra Liedskalniņa.