
«Projektu apstiprināja tikai 2018. gadā, iepriekšējā piegājienā 2017. gadā naudas trūkuma dēļ to izšvilpa, vēlēšanu arī tajā gadā nebija… Brīžiem tāds iespaids, ka vienmēr kaut kam vajag vairāk līdzekļu nekā lauksaimniekiem kombainiem un kaltēm.
Noslēgusies pirmā kārta, tuvākajā laikā gaidāma oficiālā pieņemšana, bet pamats jau ir – kaltēšana, šķirošana, klāt vēl nāks uzglabāšana sešos mazākos torņos – trijos tūkstoš tonnu tilpumā un trijos piecsimtniekos, jo pilnajā projektā paredzēts 4500 tonnu sausajā glabāšanā, 800 t pieņemšanā. Izdevīgāki būtu lielāki bunkuri, taču pārtikas grupas un to cenas ir atšķirīgas par padsmit eiro. Būvēts nav tikai uz kredīta, arī paši ieguldījām vairākus tūkstošus, ko bijām iekrājuši. Eiropa atbalstīja 40% apmērā, izņemot atjaunojamo energoresursu iekārtas – šķeldas kurtuvi un kalti, kurām bija 50% atbalsts, līdz ar to vidējais sanāca ap 42 – 43%.
Pagaidām šeit uzglabāju tikai savus graudus, kalte kopš septembra darbojas testa režīmā. Ražas ziņā pagājušais gads bijis labs, ne to ietekmēja sausuma, nedz slapjuma periodi – labi bijuši visi pēdējie gadi.
AINIS DUKURS: «Paveicās, ka pagājušajā gadā nebija kārtīgas ziemas, varējām betonēt un ņemties ar būvniecību, citādi diez vai septembrī dabūtu iemēģināt.» Ārijas Romanovskas foto