
Kā jau tas šajos laikos ierasts, šādam lēmumam ir arī pavisam konkrēts ekonomisks pamatojums, ar kuru Liesmu viņnedēļ izsmeļoši iepazīstināja novada pašvaldības SIA VTU Valmiera valdes priekšsēdētājs Aigars Vītols.
Kāpēc šāds lēmums – slēgt autoostas ēku Rūjienā?
Sākšu ar to, ka autoosta Rūjienā vairs neatbilst autoostu kvalifikācijas kategorijai pēc Ministru kabineta Noteikumiem, kas autoostām nosaka dažādas klases. Katra no tām saņem noteiktu finansējumu. Rūjienā bija tādas klases autoosta, kur ir 10 tūkstoši reisu gadā un 10 tūkstoši pasažieru mēnesī. Tad tā klasificējās kā autoosta, kur mēs saņēmām valsts finansējumu gan par uzgaidāmo zāli, gan par bagāžas glabātavu, gan par dispečeru darbu un tamlīdzīgi.
JAU VĒSTURISKS FOTO. No aprīļa Rūjienā pasažierus gaidīs vairs tikai autobusā. Foto no directmap