
Klausāmies lektora atziņas, kā veidot enerģisku dzīvesveidu un pozitīvas attiecības — ieplānojot prieku un progresu, izvirzot tikai tādus mērķus, kas ir interesanti procesā un sasniedzami. Viņš saka: «Tas ir kā stāsts par Mēnesi — pa gabalu izskatās skaists un spožs, bet, nokļūstot uz spīdekļa, izrādās — tikai smiltis un akmeņi… Ja neizbaudi šo ceļu līdz Mēnesim, var būt baigais aplauziens, to sasniedzot.» Jautājums klausītājiem: kā jūs atgūstat dienā zaudēto enerģiju? Atbildes dažādas — skatās seriālu, sporto, dzied un dejo, lasa grāmatu, risina krustvārdu mīklu… Cilvēkiem, kuriem darba diena ir pārmaiņu un stresa pilna, nepieciešams atgūt enerģiju. Lektors atzīst, ka ļoti labi saprot cilvēku, kurš saka — šodien man ir brīvdiena, nedarīšu neko. Daudziem šķiet, ka šāda vaļošanās ir nepieņemama un laika izšķērdēšana, un ar savu attieksmi viņi cenšas to norādīt saviem ģimenes locekļiem — tīši skaļi mazgā traukus, skaļi pamāca bērnus utt. Taču, ja dzīves temps brāžas kā kalnu upe, tas ir vienīgais veids, kā izdzīvot. Nevajag justies vainīgam, ja vienkārši pēc grūta darba atpūšamies.