
Ar jauniešiem satikāmies pēc kāda praktiskā uzdevuma veikšanas. Viņi bija sadalījušies komandās un devušies pilsētas ielās ar plakātiem. Grupas mērķis bija savākt pēc iespējas vairāk smaidu, ko cilvēki apliecināja, parakstoties uz komandas veidotā plakāta. Pirms došanās pie cilvēkiem komandas uzstādīja mērķus. Šī bija vienīgā reize, kad treneri atļāvās nepiekrist jauniešiem. «Mēs nepieņēmām mazāku mērķi par 25 parakstiem/smaidiem, jo mēs zinām, cik var. Tas ir par mērķtiecību,» stāsta Vineta Saulīte.
Bērni, kā paši prezentāciju laikā atzina, sākotnēji baidījušies no lieliem mērķiem, jo jutušies nedroši, lai ietu klāt nepazīstamiem cilvēkiem, taču nav vēlējušies atgriezties, neizpildījuši uzdevumu, tomēr visi, treneru mudināti, bija palielinājuši sākotnējo parakstu skaitu. Atgriežoties pēc uzdevuma izpildes, jauniešu sejās bija redzams gandarījums par paveikto, jo ambīcijas tikai augušas un parakstu savākts vairāk, nekā plānots.
KOMANDAS DARBS. Jaunieši gandarīti prezentē savu plakātu, kurā savākuši valmieriešu smaidus/parakstus. Ārijas Romanovskas foto