
Daudziem vidusskolēniem tā bija pirmā reize, bet, piemēram, 12.d klases skolniece Kintija Eglīte, kura pērn asinis nodeva pirmoreiz, līdz šodienai to ir paspējusi izdarīt vēl trīs reizes!
Valsts asinsdonoru centra izbraukuma komandai Pārgaujas ģimnāzijā bija plānots strādāt līdz pl. 13, taču, tā kā donoru rinda aiz durvīm vēl stiepās diezgan gara, mediķi turpināja strādāt.
Pēcpusdienā bija zināms precīzs donoru skaits — reģistrējies 81 cilvēks, asinis nodevuši 67 donori, no tiem 30 cilvēki to darīja pirmo reizi, saņemot dāvanā pelēkus pirkstaiņus ar Valsts asinsdonoru centra simboliku. Bez tam šie pirkstaiņi ir derīgi, izmantojot skārienjutīgos telefonus!
Patīkami redzēt, ka asins nodošana ir tradīcija arī vairākās ģimenēs. Gan pagājušajā gadā, gan šogad asinis nodeva māsas, meita un māte, vīrs un sieva utt. Labie darbi turpinās.
DONORU DIENĀ Pārgaujas ģimnāzijā asinis nodeva 67 donori, 30 no viņiem — pirmo reizi.