
Rudens copes sezona pamazām finišē. Ko vari teikt, kā šogad brīvajā ūdenī bijis ar makšķernieku lomiem?
Manuprāt, te gadu no gada nekas īpaši nemainās. Ja, piemēram, piecu gadu vidējo rādītāju ņemam, tad nav ne krasu kāpumu, ne kritumu lomu ziņā. Kā jau katru gadu, arī šosezon lielās zivis ir, rudenī viņu lomos paliek vairāk. Nupat nesen Burtniekā bija divas metrīgas līdakas, pirms divarpus nedēļām arī 9,5 kilogramus smags zandarts. Tā kā ezerā zivis ir, no mums atkarīgs – kā mākam viņas paņemt.
Tu pieskati arī zvejniekus. Kā viņiem gājis šosezon? Vai visi brauc lomus svērt Matīšu kanāla ostiņā?
Paši zvejnieki ir tā kā nedaudz saplakuši. Daļa no viņiem licences izņēmuši, bet zvejo ļoti neaktīvi – varbūt pāris reizes ezerā bijuši.
SALVIS BULS.